670
1265452

Penselbad, nefrit. Kina, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

I form av en klippa omgiven av tall. Längd 10 cm.

Naturliga inneslutningar och schatteringar i stenen. Insides nagg.

Proveniens

From the Collection of P Wedendal, Stockholm.