678
1264078

Yama, kallförgylld brons. Tibetokinesisk, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Yamantaka stående med flammande hår på en ko som ligger på ett lik på en lotustron. Färgpigment. Höjd 19,5 cm.

Skador, dekorbortfall. Lagning. Del saknas.