696
1241823

Okänd konstnär, akvarell och tusch på papper. Qingdynastin omkring 1900.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

En med man med oxe inför en elegant kvinnogfigur bland molnformationer. Längd motiv solfjäder 51 cm. Mått med ram 34x63 cm. Den andra med två äldre män samt gosse i samtal vid floden. Längd solfjäder 51 cm. Mått med ram 34x62 cm.

Ej examinerad ur ram. Blekt. Fläckar på sideninramningen.

Proveniens

Handrwritten mark to the reverse Svedrup.

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

49. Ulysse Nardin, Sonata, Cathedral Dual Time, ca 2018.
Utropspris
110 000 - 130 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
125 000

ditt bud
Fair warning
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
100 000

ditt bud
Aktuellt bud:
125 000 SEK