722
1256456
Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.
Skålar, ett par, porslin. japan, 1900-tal, kutani.

Med vridna knäckar, dekor i imarivertefärger i det närmaste kakiemondekor. Diameter 18,5 cm.

Slitage.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

784 - 979 EUR

Klubbat pris:
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02