722
1256456

Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med vridna knäckar, dekor i imarivertefärger i det närmaste kakiemondekor. Diameter 18,5 cm.

Slitage.