728
1270845

Skål, keramik. Korea, Joeson, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund med dekor av fiskar och vattenväxt. Diameter 13,5 cm.

Sprickor, krackelyr.

Proveniens

Aquired at Kokoro Gallery, Lennart Utterström, Österlånggatan, Stockholm.