731
1254361

Tekanna med lock, yixinggods. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund med bambuimitaiton runt livet. Lockket med lockknopp i form av trebent padda. Höjd 13,5 cm. Längd 22,5 cm.

Lagad pip. Spricka. Nagg.