754
1272943

Rökelsekar, tripod. Mingdynastin, 1600-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund med svagt celadonfärgad ge glasyr. Diameter 22 cm. Höjd 9,5 cm.

Sprickor, nagg.