757
1254350

Figuriner, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 910 - 2 870 EUR
2 170 - 3 250 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående pojkar hållandes vaser med lotusblommor. Dekor i Wucaifärger av blommor. Höjd 27 cm.

Slitage. Glasyrnagg.