762
1269628

TALLRIKAR, nio stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille verte färger av fenixfåglar och växter. Diameter 23,5 cm.

En med spricka och ifylld nagg. Ifylld nagg. Undersidesnagg, slitage.