768
1273636

Bestick, 28 stycken, med porslinskaft. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
37 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Pistolformade handtag. Bestående av; 20 knivar, olika blad, längd 20-23 cm. Åtta gafflar, tre tenade, längd 18 cm.

Slitage. Olika blad. Nagg.