785
1266850

Terrin med lock och fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oval konturerad med harhuvudhänklar och blomsterlockknopp, dekor i famille rosefärger av blommor. Längd 36 cm.

Lagning vid lockknopp. Slitage. Kantnötning.