788
1271238

Smörterriner med lock, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 900 - 2 850 EUR
2 170 - 3 260 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovala med uppsvängda hänklar, dekor föreställande påfåglar i blommande trädgård. Längd 21,5 cm.

Slitage. Ett lock med kantlagning.