GOLVUR, Mich I Kewenter Carlshamn, 1800-talets början, Empire.
Fanerat i mahogny och bronserade detaljer. Skuren dekor med lejontassar och strålformation. Urtavla märkt Mich I Kewenter Carlshamn. Nyckel, vev och två lod medföljer. Höjd 210 cm.
×
Logga in
Kunde inte logga in