813
1254348

Figuriner, åtta stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

De åtta odödliga, polykrom dekor i famille rosefärger. Höjd med träställ 28 cm. Höjd figuriner 14-15 cm.

En lagad. Nagg.

Proveniens

The Rolf Schmitz collection, Bukowskis 2018.