816
1272920

Skålar, sju stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Sigillmärke i botten. Dekor i famille rosefärger av blommor och insekter. Diameter 5,6 - 10,7 cm.

Kanternas förgyllning sliten, en med små nagg på fotring.