822
1261719

Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Dekor i famille rosefärger mot korallröd grund, insidan och botten i turkost. Höjd 20 cm.

Lagningar. Färgbortfall. Slitage.