836
1272932

Terrin med lock, porslin. Kina, 1900-tal. Märkt, Lei Oui Quan.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rose paletten av fåglar i blommande trädgård. Med kalligrafi. Diameter 27,5 cm.

Slitage. Bränningsspricka.