864
1277451

Servis, 62 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
2 850 - 4 740 EUR
3 260 - 5 430 USD
Klubbat pris
25 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått. Bestående av; Terrin med lock och fat, terrinens längd 30,5 cm. Två fat, längd 27 cm, två fat längd 34 cm, två fat, längd 38 cm. 7 runda fat (2 diameter 26 cm, 5 diameter 24 cm). 12 sopptallrikar, diameter 23 cm, 20 mattallrikar, diameter 23 cm. Två såssbåtar. Tre saltkar, längd 8 cm. 11 cremekoppar med lock.

Skador, lagningar.