888
1272939

Vas, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterfrom med stiliserade hänklar, dekor i underglasyrblått mot celadonfärgad grund föreställande en figurscen i trädgård. Höjd 41,5 cm.

Slitage.