911
1263890

Cartier "Nigeria" ring

Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 870 - 11 100 EUR
9 260 - 11 600 USD
Klubbat pris
95 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20
Cartier "Nigeria" ring

18K guld med runda briljantslipade diamanter och safirer, storlek 17.25/54, totalvikt 10 g. Signerad Cartier, numrerad 621313 samt med franska stämplar. Anpassat etui samt certifikat från Cartier medföljer.

Ett flertal safirer med skador.