92
1259574

SPEGEL, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Klubbat pris
75 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. I ramen infällt spegelglas. Rik dekor av rocailler, blommor och akantus. A tergo gammal ägarmärkning i form av lacksigill med adelssköld för grevliga ätten Spens. Höjd 144, bredd 63 cm.