93
1265817

SPEGLAR, ett par, England, 1700-tal, Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
44 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgyllda och bronserade samt mahogny. Snidad dekor med akantus och krönande parställda fåglar. Fasetterade glas. Höjd 160, bredd 56 cm.