Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
1305548

Erik Herløw

(Danmark, 1913-1991)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 460 - 1 950 EUR
1 700 - 2 270 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Erik Herløw
(Danmark, 1913-1991)

Sideboard, "Triva modul serie", Nordiska Kompaniet, 1960-tal.

Stomme fanerad i jakaranda, ben i lackerat stål, beslag i mässing, höjd 65 cm, bredd 138 cm, djup ca 45 cm.

Smärre slitage och märken.