114
1308070

Edouard Boubat

(Frankrike, 1923-1999)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Edouard Boubat
(Frankrike, 1923-1999)

"Madras", 1971

Signerad E. Boubat. Gelatinsilverfotografi, bildyta 36 x 23,5 cm.

Proveniens

Camera Obscura, Stockholm.