Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
120
1296209

Anders Krisár

(Sverige, Född 1973)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 440 - 2 920 EUR
2 830 - 3 400 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Anders Krisár
(Sverige, Född 1973)

"Janus 1", 2006

Signerad Krisár och numrerad 1/6 a tergo. C-print monterad på glas 40 x 50 cm.

Proveniens

Galleri Mårtenson & Persson, Stockholm.

Anders Krisár, ”Anders Krisár”, 2011, avbildad helsida sid 147.