Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
139
1300932

Helena Blomqvist

(Sverige, Född 1975)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 850 - 7 800 EUR
6 800 - 9 060 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Helena Blomqvist
(Sverige, Född 1975)

"Woman with dog", 2005

Ur serien "The Dark Planet". Signerad Helena Blomqvist och numrerad 3/5 a tergo. total upplaga 5 + 2 AP. C-print monterad på akrylglas 121 x 99,5 cm.

Proveniens

Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.

Helena Blomqvist, "The Dark Planet", 2006, avbildad.