146
1299527

David LaChapelle

(USA, Född 1963)
Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
17 700 - 19 900 EUR
18 400 - 20 700 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
David LaChapelle
(USA, Född 1963)

"Negative Currency: Ten Dollar Bill", 1990-2008

Signerad på etikett från David LaChapelle Studio a tergo. Upplaga 1/5. Digital C-print monterad på akrylglas och ramad, bildyta 76 x 178 cm.

Proveniens

Wolfgang Roth and Partners Fine Art, Miami.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

416. Jim Dine, "Mr. Oxide".
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
Budhistorik
640 000

ditt bud
620 000

ditt bud
600 000

ditt bud
580 000

ditt bud
560 000

ditt bud
540 000

ditt bud
520 000

ditt bud
Aktuellt bud:
640 000 SEK