Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
158
1283525

Luis Gispert

(USA, Född 1972)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
9 750 - 14 600 EUR
11 300 - 17 000 USD
Klubbat pris
155 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Luis Gispert
(USA, Född 1972)

"Knight Rider", 2008

Signerad Luis Gispert och numrerad 1/3 a tergo. C-print monterad på aluminium 126 x 231,5 cm. Inklusive ram 130 x 235,5 cm.

Proveniens

Martha Otero, Los Angeles.