165
1290933

Yves Marchand & Romain Meffre

(Frankrike)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Yves Marchand & Romain Meffre
(Frankrike)

"Melted Clock, Cass Technical High School, Detroit", 2008

Signerad Marchand och Meffre på etikett a tergo. Framtagen 2010. Upplaga 1/9 + 2 AP. Lambda C-print monterad på aluminium och ramad, bildyta 95 x 120 cm. Inklusive ram 98,5 x 124 cm.

Proveniens

Gun Gallery, Stockholm.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

341. Ernst Billgren, "Bakläxa".
Utropspris
200 000 - 300 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK