183
1307715

Per-Anders Pettersson

(Född 1967)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Per-Anders Pettersson
(Född 1967)

"Johannesburg Fashion Week", 2015

Signerad Per-Anders Pettersson och daterad 2017 och numrerad 5/7 på etikett a tergo. Archival pigment print monterad på glas 90 x 60 cm.

Proveniens

Galleri Kontrast, Stockholm.
Tom Böttiger Collection, Stockholm.