210
1308071

Cindy Sherman

(USA, Född 1954)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Cindy Sherman
(USA, Född 1954)

"Untitled (In honor of Mark Morrisroe)", 1980

Signerad Cindy Sherman och daterad 2000 och numrerad 70/75 a tergo. C-print, bildyta 28 x 38,5 cm. Bladstorlek 50,5 x 60,5 cm.