287
1287298

Martin Wickström

(Sverige, Född 1957)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 880 - 2 350 USD
Klubbat pris
8 333 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Martin Wickström
(Sverige, Född 1957)

"Fairyland III"

Signerad Martin Wickström och daterad -89 a tergo. Olja på masonit, MDF-låda, glas, plast, metall, belysning, el, 73 x 77,5 x 33 cm.

Proveniens

Galleri Göran Engström, Stockholm.
Tom Böttiger Collection, Stockholm.

Konstnär

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?