289
1293101

Truls Melin

(Sverige, Född 1958)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 270 - 2 730 EUR
2 420 - 2 900 USD
Klubbat pris
25 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Truls Melin
(Sverige, Född 1958)

"Skulptur eller flykt från en plats"

Utförd 1986. Glasfiber och trä 70 x 40 x 40 cm.

Proveniens

Björn Springfeldt Family Collection, Stockholm.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1172. Penselbad soapstone, presentationsask för Hu Kaiwen med en målning signerad Lushu, sen Qingdynasti, 1900.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
3 200

ditt bud
Aktuellt bud:
3 200 SEK