293
1200634

Lisa D Manner

(Sverige, Född 1979)
Lisa d manner, "pile".
Lisa d manner, "pile".
Lisa d manner, "pile".
Lisa d manner, "pile".

"Pile"

Signerad Lisa D Manner och daterad 2015 a tergo. Olja på pannå 40 x 30 cm.

Utropspris:

35 000 - 40 000 SEK

3 411 - 3 899 EUR

Klubbat pris:
30 000 SEK
Proveniens

Galleri Flach, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Lisa Manner har snabbt blivit både en publik- och kritikerfavorit med sina innehållsrika, starkt personliga och virtuost utförda målningar. Den aktuella målningen ”Pile” från 2015 visar en byggnad med fönster och skuggor i ett djupt liggande perspektiv som visar hela konstnärens breda register av färg- och formhantering.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19