333
1287296

Clay Ketter

(Sverige, Född 1961)
"graham's chick".
"graham's chick".
"graham's chick".
"graham's chick".

"Graham's Chick"

Signerad Clay Ketter och daterad 2006. Blandteknik på pannå 126 x 128 cm.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

3 899 - 4 873 EUR

Klubbat pris:
Proveniens

Brändström & Stene, Stockholm.
Stockholms Auktionsverk, "Nutida", 15 maj 2013.
Tom Böttiger Collection, Stockholm.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19