34
1300554

Mats Theselius

(Sverige, Född 1956)
Mats theselius, fåtölj, "el rey", ed 317/360, källemo, efter 1999.

fåtölj, "el Rey", ed 317/360, Källemo, efter 1999.

Massiv mässing, träsits klädd med krokodilpräglat skinn. Signerad el Rey by Mats Theselius 1999 Nr: 317/360 copies for Källemo, Sweden, sitthöjd 31-36 cm.

Smärre slitage.

Utropspris:

60 000 - 80 000 SEK

5 848 - 7 797 EUR

Klubbat pris:
100 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60