356
1293115

Petter Zennström

(Sverige, 1945-2014)
Petter zennström, "flygande".
Petter zennström, "flygande".
Petter zennström, "flygande".
Petter zennström, "flygande".
Petter zennström, "flygande".
Petter zennström, "flygande".

"Flygande"

Signerad PZ och daterad -86. Olja på pannå (4 delar) 195 x 325 cm.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

Klubbat pris:
24 000 SEK
Tilläggslista

Måtten är ändrade.

Proveniens

Björn Springfeldt Family Collection, Stockholm.

Lunds Konsthall, 1986.
Galleri Riis, Oslo, jan 1989, kat nr 7.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19