Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
380
1245227

Stephen Antonakos

(Grekland, 1926-2013)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 800 - 9 750 EUR
9 060 - 11 300 USD
Klubbat pris
95 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Stephen Antonakos
(Grekland, 1926-2013)

"Red and blue incomplete circle"

Signerad Antonakos och daterad maj 1975. Skiss, krita på papper 73,7 x 58,7 cm. Ljusinstallation med neonrör 106,5 x 71,5 x 14 cm.