407
1241704

James Brown

(USA, 1951-2020)
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
6 210 - 7 100 EUR
6 480 - 7 410 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
James Brown
(USA, 1951-2020)

"Grey Interior III"

Utförd 1986. Emalj och olja på duk 198 x 230 cm.

Proveniens

Leo Castelli, New York.
Privat samling, Sverige.