414
1273309

Karin Davie

(Kanada, Född 1965)
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
10 600 - 13 200 EUR
11 100 - 13 800 USD
Klubbat pris
89 885 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Karin Davie
(Kanada, Född 1965)

"Interior Ghosts #14"

Signerad Davie och daterad 2002 a tergo. Duk 122 x 152,5 cm.

Proveniens

Wetterling Gallery, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.