423
1311419

Donald Baechler

(USA, 1956-2022)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 780 - 3 700 USD
Klubbat pris

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Donald Baechler
(USA, 1956-2022)

"Tangram"

Den kompletta portföljen med 8 akvatintetsningar. Signerade och numrerade. Utgiven Baron/Boisanté Editions, New York. Tryckt av Harlan & Weaver, New York, 1990. Samtliga med bildyta 28 × 21.5 cm, bladstorlek 66.5 × 48.3 cm.