435
1311457

David Hockney, efter

(Storbritannien, Född 1937)
David hockney efter, "corbusier chair and rug".

"Corbusier Chair and Rug"

Offset färglitografi, 1969, signerad med blyerts, utgiven för utställningen hos Andre Emmerich, New York. Bladstorlek 67,5 x 55 cm.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

Klubbat pris:
26 000 SEK
Tilläggslista

Införselmoms tillkommer på det klubbade priset.

Införselmoms

Baggott 22.

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27