438
1308730

David Hockney

(Storbritannien, Född 1937)
David hockney, "brooke hopper".

"Brooke Hopper"

Litografi, 1976, signerad och daterad med blyerts 42/92, utgiven av Gemini G.E.L., och med deras blindstämpel. 96,5 x 71,5 cm.

Utropspris:

35 000 - 40 000 SEK

3 411 - 3 899 EUR

Klubbat pris:
85 000 SEK

Scottish Arts Council 177.

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27