50
1141553

Verner Panton

(Danmark, 1926-1998)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
935 - 1 120 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Verner Panton
(Danmark, 1926-1998)

Matta, "Square, Multi colour", maskingjord rya, ca 199,5 x 137 cm, komponerad av Verner Panton.

Mira-Romantica. Mellan 1973-1977. Baksidan med klistrad etikett.

Ställvis något slitage, smutsig, fläckar, obetydliga skador.

Formgivare