Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
65
1302817

Preben Fabricius & Jørgen Kastholm soffbord modell "BO-551", Bo-Ex, Danmark.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
975 - 1 170 EUR
1 130 - 1 360 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Skiva i svart skiffer på benställning av mattpolerat stål. 140 x 76 cm, höjd 43 cm.

Smärre slitage. Skivan med nagg i underkant.