81
1302277

Marcello Vecchi & Francesco Trabucco, skrivbord, modell "Sc73", Poggi, Italien, 1983.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Teak, fronten i tre höjder med lådor, höjd 72-102 cm, bredd 160 cm, djup 75 cm.

Smärre slitage.

Literature R. Dulio, F. Marino, S.A. Poli, Il mondo di Poggi. L'officina del design e delle arti, Electa, Milano 2019, sid. 146

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

125. Claesson Koivisto Rune, matta, "Forell, vinterstorm", rölakan, ca 722 x 309 cm, signerad AB MMF MC EK OR.
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
75 000

ditt bud
Aktuellt bud:
75 000 SEK