87
1306739

Sergio Mazza

(Italien, Född 1931)
Sergio mazza, taklampor 3 st., "pi cavo", artemide, italien 1960-tal.

taklampor 3 st., "Pi Cavo", Artemide, Italien 1960-tal.

Frostat glas, bemålad samt nickelpläterad metall, höjd 36 cm, justerbar, totalhöjd ca 130 cm, diameter ca 26 cm.

Slitage.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

Klubbat pris:

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60