Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
97
1299018

Michael Anastassiades

(Cypern, Född 1967)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 460 - 1 950 EUR
1 700 - 2 270 USD
Klubbat pris

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Michael Anastassiades
(Cypern, Född 1967)

"Ball light", taklampa, första upplagan för The Apartment i Köpenhamn, London 2012.

Mässing, tre ljusarmar i olika höjder, etikettmärkt Ball light 17/7/12, höjd ca 168 cm.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

The Apartment, Köpenhamn, 2012.