199
1313140

Märta Måås-Fjetterström

(Sverige, 1873-1941)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
351 - 439 EUR
373 - 466 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Märta Måås-Fjetterström
(Sverige, 1873-1941)

vävnad, "Täppan", gobelängteknik, ca 49-50,5 x 53 cm, signerad AB MMF.

Komponerad 1931, tillverkad efter 1941. Baksidan med etikett.

Obetydligt slitage och smuts.

Formgivare

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

678. Isaac Grünewald, "Lola" - dräktskiss.
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Budhistorik
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
Aktuellt bud:
19 000 SEK