276
1293239

Otto Wretling

(Sverige, 1876-1971)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 760 - 2 200 EUR
1 870 - 2 330 USD
Klubbat pris
155 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Otto Wretling
(Sverige, 1876-1971)

tillskrivna, fåtöljer, ett par, Umeå 1900-talets början, jugend.

Mörkbetsad furu, sidan med snidad dekor av tallruskor, faststoppad klädsel. Höjd 78,5 cm, bredd 64 cm, sitthöjd 42,5 cm.

Slitage, torrsprickor och smärre avslag.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

912. Marc Chagall Efter, ”Couple dans les Mimosas”, ur: ”Nice et la Côte d’Azur”.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
105 000

ditt bud
Aktuellt bud:
105 000 SEK